© 2023 by IHSGW

Proudly created with Wix.com

State Tournament Results

- 88 -

1st Place - Jaden Johnson of Penn

2nd Place - Rene Semple of Lafayette Jefferson

3rd Place - Ashley Jojo of Mishawaka

 

- 98 -

1st Place - Madeline Rearick of Chesterton

2nd Place - Lizzie Dollar of Jay County

3rd Place - Lydvine Adjahouisso of Providence Cristo Rey

4th Place - Virginia Graf of Terre Haute North

5th Place - Kat Ramsey of Southern Wells

6th Place - Kyra Stouffer of Maconaquah

7th Place - Haley Hoover of Tippecanoe Valley

 

- 106 -

1st Place - Torie Buchanan of West Vigo

2nd Place - Jennifer Caldwell of Warren Central

3rd Place - Kelsey Bilz of Madison Consolidated

4th Place - Hurshel Pol of West Lafayette

5th Place - Hannah Lynch of New Albany

6th Place - Riley Horvath of Jimtown

7th Place - Kallie Canfield of Elkhart Memorial

8th Place - Kori Wilkey of Elwood

 

- 113 -

1st Place - Ciera Broukal of Bloomington South

2nd Place - Annalyse Dooley of West Vigo

3rd Place - Kaylee Adams of Portage

4th Place - Madison Franklin of Warren Central

5th Place - Justyce Walker of Muncie Central

6th Place - Markaela Pugh of Hamilton Heights

7th Place - Lita Chowning of Jay County

8th Place - Gracie Addison of Pendleton Heights

 

- 120 -

1st Place - Alexie Westfall of Crown Point

2nd Place - Cailin Campbell of North Montgomery

3rd Place - Jaryn Strong of Terre Haute South

4th Place - Katie Mattingly of Carmel

5th Place - Anjali Pant of Penn

6th Place - Haylee Brown of Warsaw

7th Place - Alison Keller of North Knox

8th Place - Zynnia Highbaugh of Lafayette Jefferson

 

- 126 -

1st Place - Catie Campbell of North Montgomery

2nd Place - Haley Mattingly of Carmel

3rd Place - Zoe Nurenberg of Penn

4th Place - Tracie Weber of Hagerstown

5th Place - Sarah Dix of Pendleton Heights

6th Place - Martha Sanchez of Logansport

7th Place - Taylor Wells of Southern Wells

8th Place - Shelby Cope of Lebanon

 

- 132 -

1st Place - Jordan Courter of Whitko

2nd Place - Elena Thatcher of Lawrenceburg

3rd Place - Andrea Hernandez of Bellmont

4th Place - Tali Boyles of North Knox

5th Place - Baylee Fry of Centerville

6th Place - Emma Ringer of Penn

7th Place - Baylee Lawrence of Connersville

8th Place - Carmyn Pollock of Penn

 

- 138 -

1st Place - Alara Boyd of Yorktown

2nd Place - Leah Bishop of Highland

3rd Place - Melody Barrows of Westfield

4th Place - Liberty Sutton of Logansport

5th Place - Emerson Wolfbrandt of Lebanon

6th Place - Trinity Coyne of Bellmont

7th Place - Lyndie Foster of Scottsburg

8th Place - Ashley Trujillo of Seymour

 

- 145 -

1st Place - Alexis Bernal of Lebanon

2nd Place - Salome Walker of Mishawaka

3rd Place - Jessica Geiger of Cloverdale

4th Place - Morgan Breeding of New Prairie

5th Place - Natalie Ramirez of Hammond Bishop Noll

6th Place - Lexi Wright of Chesterton

7th Place - Brooklyn Penny of Scottsburg

8th Place - Sierra Pienkowski of Mt Vernon -Fortville

 

- 152 -

1st Place - Kylei Gray of Penn

2nd Place - Autumn Terhune of Warren Central

3rd Place - Ayddison Baber of Hamilton Heights

4th Place - Damola Idowu of Penn

 

- 160 -

1st Place - Kiersten O`Neill of Wabash

2nd Place - Jasmine Hale of Pike

3rd Place - Aiesha Helepa of Penn

4th Place - Karen Ramirez of South Bend Clay

5th Place - Kate Snook of Seymour

6th Place - Jordan Wallin-Swanson of New Albany

7th Place - Lina Huesca of Lafayette Jefferson

8th Place - Chloe Pike of Greenfield Central

 

- 170 -

1st Place - Jessica Moore of Richmond

2nd Place - Amanda Feder of Penn

3rd Place - Amaya Sunderman of Huntington North

4th Place - Angi Amburgey of Garrett

5th Place - Emma Gillaspy of Seymour

6th Place - Trixie Maguran-ja of Rensselaer Central

7th Place - Sarah Huse of Lebanon

8th Place - Jocelyn Soto of Seymour

 

- 182 -

1st Place - Larissa Bryant-Coleman of New Haven

2nd Place - Gracie Lawson of Bloomington South

3rd Place - Gabriella Marks of Highland

4th Place - Elise Walton of Lafayette Jefferson

5th Place - Tsi-tsi-ki Range of Hammond Bishop Noll

6th Place - Alexis Schirf of Penn

7th Place - Zoie Quam of Penn

8th Place - Sydney McDaniel of Muncie Central

 

- 195 -

1st Place - Riley Dempewolf of McCutcheon

2nd Place - Larresha Bryant-Coleman of New Haven

3rd Place - Andelisia Henry of Penn

4th Place - Madeline Flight of Pike

5th Place - Destiny Nugent of River Forest

6th Place - Alesandria Martz of New Haven

7th Place - Aneisha Porter of Bloomington South

8th Place - Desiree King of Anderson

 

- 220 -

1st Place - Melissa Mota of Crawfordsville

2nd Place - American Valencia of Lafayette Jefferson

3rd Place - Sadie Kunze of Penn

4th Place - Ruby-Jo Sharp of Maconaquah

5th Place - Reagon Ward of Hamilton Heights

 

- 285 -

1st Place - Andrea Selleck of Maconaquah

2nd Place - Katie Selis of Penn